XIII Gminny Konkurs Poprawności Językowej

30 listopada 2023 r. odbył się już XIII GMINNY KONKURS POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ.  Do rywalizacji stanęli reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy. Rozwiązywali zadania grupowo oraz indywidualnie. Oprócz umiejętności posługiwania się bogatym słownictwem, zdolności szybkiego korzystania ze słownika wyrazów obcych i rozeznania się w prawidłach poprawności językowej uczniowie pokazali również, że  potrafią świetnie ze sobą współpracować, by osiągnąć wspólny cel.   Kolejny raz okazało się, że piękna polszczyzna nie jest obca naszej  młodzieży.

Po zaciętej rywalizacji wyniki konkursu wyglądały następująco:

w klasyfikacji indywidualnej

I miejsce – Adam Barwicki (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach),

II miejsce – Kamila Hanulok (Szkoła Podstawowa w Kamienicy),

III miejsce – Szymon Oleksik (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kamieńskich Młynach);

w klasyfikacji grupowej

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach (Adam Barwicki, Szymon Cichowski, Nikodem Maślaniec),

II miejsce - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi im. Józefa Lompy w Woźnikach (Agata Gołąbek, Piotr Gubała, Jagoda Skupień),

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Kamienicy (Bartosz Borowski, Kamila Hanulok, Fabian Urzęniczok).

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a nauczycielom wręczono podziękowania.

Wszystkim gratulujemy, dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów!