Pasowanie na Czytelnika naszych pierwszoklasistów- rok szkolny 2022/2023

22. grudnia 2022 roku w poczet czytelników weszli uczniowie tegorocznych klas pierwszych. Najpierw jednak udowodnili, że są godni tego tytułu.
Na początku całej uroczystości popisali się znajomością zasad korzystania z biblioteki i obchodzenia się z książką.
Następnie posegregowali ilustracje z różnych baśni i przyporządkowani im odpowiednie tytuły.
Po tych zmaganiach przyszła kolej na podniosły moment ślubowania i pasowanie na czytelnika. Temu ceremoniałowi, jak co roku, towarzyszyła najstarsza książka z naszej biblioteki, która liczy już sobie prawie 120 lat!
Pierwszoklasiści obiecali, że zawsze będą szanować książki i wypełniać obowiazki wzorowego czytelnika.
Spotkanie w klasach zakończyło się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia, a następnie wizytą w bibliotece. Tam uczniowie wysłuchali czytanej specjalnie dla nich książki pt. "O dzieciach, które kochają książki". Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz na początek swojej samodzielnej czytelniczej drogi książkę pt. „Pierwsze abecadło”. Taki podarunek był możliwy dzięki kampanii społecznej pt. "Mała książka - wielki człowiek" realizowanej przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jako bibliotekarka pragnę serdecznie podziękować Paniom Wychowawczyniom oraz wspaniałym Pierwszoklasistom za ciepłą i życzliwą atmosferę wydarzenia, a także wysoki poziom wiedzy.
Życzę wielu cudownych przygód "w świecie książek, gdzie wszystko zdarzyć się może” i zapraszam do jak najczęstszych odwiedzin biblioteki!
Agnieszka Tyka

Fot. Materiały własne