Wycieczka klas IV a i IV bs na Jurę Krakowsko-Częstochowską- rok szkolny 2022/2023!

W dniach 06-07 października 2022r. uczniowie klasy 4a i 4bs wraz z wychowawcami: Paniami Darią Płaszczymąką i Katarzyną Kaczmarczyk- Mośny oraz opiekunem, Panią Ewą Dudą- Zarębą, uczestniczyli w dwudniowych warsztatach integracyjno - ekologicznych w Międzynarodowym Miasteczku Edukacji Ekologicznej w Olsztynie, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Uczniowie oprócz wielu ćwiczeń i zabaw integracyjno - sportowych, podczas słonecznej, jesiennej pogody zwiedzili Rynek Olsztyński, gdzie zakupili wybrane przez siebie pamiątki. Brali również udział w warsztatach pt. „Tajemnice przyrody nieożywionej” oraz zbierali i rozpoznawali skały, minerały i skamieniałości w kamieniołomie.
Czwartoklasiści samodzielnie wykonali ozdoby z ekologicznych materiałów podczas warsztatów ekologicznych. A po kolacji, wieczorną porą, udali się na zamek królewski w Olsztynie, gdzie w atmosferze tajemniczości wsłuchiwali się w jurajskie legendy.
Kolejnego dnia uczniowie uczestniczyli w prezentacji multimedialnej o Jurze i zapoznali się z fauną i florą okresu jurajskiego. Kolejną atrakcją było wyjście w Góry Towarne na warsztaty pt. ”W jaskini jurajskiej – tajemnice podziemnego świata”.
Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domów zadowoleni i uśmiechnięci, snując już plany kolejnej wyprawy.