Wielka Liga Czytelników

Tomek Tomaszowski to uczeń klasy Va, który od grudnia br. uczestniczył w Wojewódzkim Konkursie "Wielka Liga Czytelników" zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Wielka Liga", Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, Pedagogiczną Bibliotekę  Wojewódzką im. J. Lompy w Katowicach, Szkołę Podstawową nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach, Szkołę Podstawową nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach, Szkołę Podstawową nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach. W konkursie wzięło udział przeszło 5 tysięcy uczniów.

Najpierw Tomek przeczytał 5 książek wybranych z przygotowanej listy. Do każdej rozwiązał test i z każdego zdobył co najmniej 90 % punktów. Dzięki temu zdobył tytuł Mistrza Szkoły i mógł wziąć udział w powiatowym etapie konkursu. Jednocześnie Tomek był jedynym reprezentanem naszej szkoły w tym drużynowym etapie. Tym razem należało przeczytać książkę pt. "Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir". Tomek przeczytał ją dwa razy, co sprawiło, że w teście online przeprowadzonym 7 kwietnia na 140 punktów zdobył ich aż 120. Do kwalifikacji do ostatniego etapu konkursu zabrakło tylko 6 punktów. Oczytanie Tomka zostało nagrodzone  książką - następną częścią przygód państwa Mazurskich. Znalazła się w niej specjalna dedykacja dla naszego wyjątkowego Czytelnika samej autorki - Pani Agnieszki Stelmaszyk.

Gratulujemy Tomkowi sukcesu i życzymy kolejnych niecodziennych przeżyć w świecie książek!