Gminne ćwiczenia pożarowe na terenie Szkoły Podstawowej w Woźnikach

W poniedziałek 18 października w naszej Szkole następiło wielkie poruszenie. Tego dnia jednostki OSP z terenu Gminy Woźniki uczestniczyły w akcji ratowniczej, prowadzonej na terenie naszej Szkoły. Były to zaplanowane ćwiczenia przeciwpożarowe.

Transport - Samochody - Straż pożarna - Magazyn Gifów

Tuż po godzinie 10:00 zerwały nas sygnały alarmowe, ogłaszające konieczność ewakuowania się. Czym prędzej zerwaliśmy się więc z miejsc, by chwilę później móc znaleźć się już na boisku lekkoatletycznym, w pobliżu Szkoły.

Na miejscu zjawiły się jednostki Ochotniczych zastępów Straży Pożarnej z terenu Gminy Woźniki. Były to między innymi: OSP Woźniki, OSP Lubsza, OSP Ligota, OSP Kamienica, OSP Babienica, OSP Piasek i OSP Kamieńskie Młyny.

Nad całością czuwał burmistrz Woźnik - pan Michał Aloszko, komendant gminny Franciszek Kowalski oraz przedstawiciel z ramienia KP PSP w Lublińcu - pan Krzysztof Siek.

Podczas ćwiczeń mogliśmy zobaczyć, jak zachowują się patrole straży w sytuacji pożarowej, jak udziela się kwalifikowanej pierwszej pomocyosobom poszkodowanym oraz poznać zapoznać się z pracą strażaków na drabinie mechanicznej.