Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych - 2021 r.

W poniedziałek 25 października uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Na drugiej lekcji uczniowie klasy Vii c gościli w klasach I-IV , gdzie czytali książki swoim młodszym kolegom. Potem przeprowadzili krotkie konkursy. W klasach pierwszych był to konkurs układania puzzli, a w klasach starszych konkurs "Spostrzegawczy czytelnik". W każdej klasie zwycięzcom wręczono dyplomy i drobne nagrody.

Na trzeciej lekcji uczniowie klas V-VIII z otrzymanych materiałów przygotowywali zakładki dla uczniów klas I-IV. Zamieścili na nich maksymy na temat książek, a niektórzy sami ułożyli ciekawe hasła promujące czytanie.

Podczas całego tygodnia trwa wypożycznie "Książek z niespodzianką", a przez cały październik czekamy na prace w ramach konkursu  "Rymowane życzenia dla Czytelnika".

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu obchodów MDBS, a Uczniom za zaangażowanie!