Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W czwartkowy, chłodny poranek 7 października uczniowie klasy 3b na zaproszenie Dyrekcji udali się w odwiedziny do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Woźnikach...

7 października uczniowie klasy 3b odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji udali się w odwiedziny do Miejskiej Biblioteki Piblicznej w Woźnikach, mieszczącej się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Górnej 5.

Zostali tam serdecznie powitani przez Panią Dyrektor - Iwonę Grotecką.

Uczniowie mogli poznać historię powstania pisma oraz książek, zaprezentowane przez jednego z pracowników.

Odgadywali zagadki czytelnicze z bohaterami literackimi oraz wspólnie, w zespołach rozwiązywali krzyżówki, w których hasłami były tytuły bajek.

Każdy mógł wpisać się do grona czytelników oraz wypożyczyć na miejscu interesującą go pozycję książkową.

Na koniec tej miłej wizyty uczniowie otrzymali cukierki oraz z uwagą wysłuchali teatrzyku kamishibai o rowerze Walentynki.

Pozostawili po sobie ślad w bibliotecznej Kronice.

Serdecznie dziękujemy za niezwykle pouczającą lekcję, gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Dobrze przypomnieć sobie, że "książka jest naszym najlepszym przyjacielem"!

To był dla nas udany dzień!