Konkurs szkolny "Zbieramy makulaturę-oszczędzamy lasy" ogłoszony przez RR- znamy wyniki:)

Rada Rodziców działająca przy naszej szkole ogłosiła w październiku KONKURS DLA KLAS: „ZBIERAMY MAKULATURĘ – OSZCZĘDZAMY LASY”.
Konkurs miał charakter proekologiczny, a jego celem była zbiórka makulatury we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach oraz wyłonienie zwycięzcy – klasy, która zbierze największą ilość makulatury.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce - klasa 7a
II miejsce - klasa 4a
III miejsce - klasa 2a
Nagrodzonym klasom serdecznie gratulujemy!
Jednocześnie serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział w zbiórce a Radzie Rodziców za organizację konkursu.

Rada Rodziców działająca przy naszej szkole ogłasza KONKURS DLA KLAS: „ZBIERAMY MAKULATURĘ – OSZCZĘDZAMY LASY”.
Poniżej zamieszczamy jego regulamin
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizator konkursu.
Organizatorem konkursu pod nazwą „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach.
2. Cel i charakter konkursu.
Konkurs ma charakter proekologiczny, a jego celem jest zbiórka makulatury we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach oraz wyłonienie zwycięzcy – klasy, która zbierze największą ilość makulatury.
Cele szczegółowe:
− kształtowanie postaw wobec środowiska i nawyków dzieci oraz młodzieży w celu zmiany przyzwyczajeń ich rodziców,
− uświadomienie potrzeby wprowadzenia powszechnego recyklingu surowców wtórnych,
− zaoszczędzenie wielu drzew, które byłyby wycięte, gdyby nie zbiórka makulatury,
− zmniejszenie kosztów produkcji nowego papieru,
− zapobieganie marnotrawstwu surowców.
3. Miejsce udostępnienia regulaminu.
Niniejszy regulamin będzie udostępniony w siedzibie szkoły - sekretariacie oraz na stronie internetowej www.spwozniki.szkolnastrona.pl.
4. Czas trwania konkursu.
Konkurs rozpoczyna się z dniem 4 października 2021 roku i będzie trwał do 28 października 2021 roku.
5. Zasady zbiórki i ważenia makulatury.
− Makulaturę dostarczamy do Budynku Gospodarczego od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00- 13.00. Makulaturę będzie odbierał Pan Robert Kaźmierczak (woźny).
Należy podać klasę, na konto której wpisujemy ilość przyniesionej makulatury.
− Makulatura musi być ułożona w paczki przewiązana sznurkiem.
− Ciężar pakunku winien być ustalony tak, by mógł udźwignąć go uczeń (max. 5 kg).
− Cięższe pakunki mogą być dostarczane przez rodziców bezpośrednio do pomieszczenia przeznaczonego na zbiórkę, powiązane sznurkiem (max. 20 kg).
6. Zasady segregowania makulatury.
Zbieramy:
− gazety, czasopisma, książki, katalogi, foldery, prospekty,
− zużyte zeszyty, reklamy, koperty,
− torby, worki papierowe,
− kartony, opakowania papierowe,
− ścinki drukarskie,
− inny papier – zgnieciony, po usunięciu spinaczy, zszywek, folii i plastikowych grzbietów.
Nie zbieramy:
− papieru, prospektów i katalogów foliowanych i lakierowanych,
− opakowań po żywności, cemencie, wapnie,
− zużytych tapet, kalki,
− papieru zabrudzonego, zatłuszczonego i mokrego,
− papieru trwale połączonego z materiałami takimi jak folia, tj. kartony po mleku i napojach, artykułach higienicznych, itp.
Makulatura nie może być zmoczona, powinna zawierać czysty papier, czyste kartony nadające się do przeróbki.
II. OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU I WYDANIE NAGRÓD
1. Zwycięzca konkursu.
Zwycięzcami konkursu będą trzy klasy Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach, które w czasie trwania akcji zbiorą największą ilość makulatury.
Ogłoszenie zwycięskich klas nastąpi w dniu 5 listopada 2021 roku na stronie internetowej www.spwozniki.szkolnastrona.pl i szkolnym FB.
Dodatkowo zwycięzcy zostaną poinformowani o przyznaniu im nagrody przez przedstawiciela Organizatora.
2. Nagrody w konkursie.
Nagrody w konkursie dla zwycięskich klas zostaną ufundowane przez Radę Rodziców.
III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Niniejszy regulamin jest jedynym obowiązującym dokumentem określającym zasady konkursu
pn. „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy”.
Regulamin sporządziła Komisja w składzie:
1. Marta Grzelczak- przewodnicząca Rady Rodziców
2. Katarzyna Wyleżałek-Pliczko- zastępca przewodniczącej Rady Rodziców,