Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny. Ze względów bezpieczeństwa uroczystość podzielono na dwie części. Na pierwszej z nich gościliśmy Pana Burmistrza Michała Aloszkę oraz przedstawicieli Rady Miasta. Obecni byli również najmłodsi uczniowie - uczniowie klas pierwszych, wraz z rodzicami. Najpierw Pan Burmistrz, pracownicy szkoły, uczniowie uroczyście podziękowali Pani mgr Aldonie Hryciuk za 20 lat pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy.

„Szanowna Pani Dyrektor! W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania za Pani pracę na stanowisku dyrektora. Dziękujemy, że dbała Pani, abyśmy w szkole czuli się bezpieczni i doceniani. Bardzo dziękujemy za każdy uśmiech i dobre słowo, za wiedzę i wartości patriotyczne, które dzięki Pani przekazywano nam w tej szkole. Jesteśmy również wdzięczni, że dbała Pani o piękno zewnętrzne naszej szkoły, nowoczesne wyposażenie, wieloletnie drzewa, boiska. To wszystko sprawia, że nasza szkoła jest dla nas przyjazna i chętnie do niej wracamy. Bardzo dziękujemy za otwarcie przed nami wielu możliwości, stwarzając szeroką ofertę edukacyjną naszej szkoły i angażowanie nas w realizację projektów europejskich. Pokazały nam one, że daleki świat, nie jest dla nas niedostępny, ale że możemy wpływać na niego i czerpać z jego bogactwa kulturowego, rozwijać swoje zainteresowania oraz poznawać ciekawych ludzi. To pozwoli nam go lepiej zrozumieć i czynić go lepszym oraz bliższym. Dziękując za to wielkie dobro, jednocześnie życzymy wszystkiego, co najlepsze, zdrowia, mnóstwa powodów do codziennego uśmiechu, zadowolenia i spełnienia marzeń.”

Kolejnym punktem uroczystości było przywitanie Pani Dyrektor dr Lilianny Lakomy – Brząkały.

„Szanowna Pani Dyrektor! W imieniu wszystkich uczniów  serdecznie witamy Panią w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy. Mamy nadzieję, że praca z nami będzie dla Pani przyjemnością i powodem do dumy z sukcesów na wielu płaszczyznach. Życzymy Pani zdrowia, wytrwałości, życzliwości ze strony całej społeczności woźnickiej, udanej współpracy z nauczycielami i pracownikami szkoły. Życzymy też, aby  w razie pojawienia się jakichkolwiek trudności, były one chwilowe i niosły za sobą tylko i wyłącznie smak zwycięstwa. Wszystkiego dobrego!”

Pan Burmistrz podziękował Pani mgr Ewie Dudzie-Zarębie za pełnienie funkcji Wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy. W bieżącym roku szkolnym funkcję tę powierzono Pani mgr Renacie Flakus.

Następnie Pan Burmistrz podziękował za pracę na stanowisku nauczyciela odchodzącej na emeryturę Pani mgr Halinie Pentak.

Potem nadszedł czas na przywitanie  uczniów klas pierwszych, którzy otrzymali od Pana Burmistrza tradycyjne tyty, czyli rożki obfitości, po czym poznali swoje panie wychowawczynie.

W drugiej części uroczystości miało miejsce powierzenie uczniom klas ósmych sztandaru szkoły. W poczcie sztandarowym w tym roku funkcję chorążego będzie pełnić Jakub Rygoł, Martyna Badora – funkcję starszej pocztowej, Anna Zaręba – funkcję asysty. Zastępcami będą: Piotr Szatan, Oliwia Gojowczyk, Julia Górniak. Podczas uroczystości nastąpiło zaprzysiężenie pocztu sztandarowego.

W ten sposób rozpoczęto rok szkolny 2020/2021.

Życzymy wszystkim owocnej pracy!