Jak dbać o prawidłową postawę ciała

Dzisiaj w szkole odbył się pokaz jak dbać o prawidłową postawę ciała. Pani Kasia wraz z naszą kloeżanką Michaliną przeszkoliły nas jak prawidłowo siedzieć przy stole w czasie pracy, jaką pozycję przyjmować w czasie odpoczynku, snu oraz jak prawidłowo nosić plecak czy podnosić ciężkie rzeczy. Dowiedzieliśmy się jakie są skutki skrzywienia kregosłupa i jak postępować aby ich uniknąć.
Przypomnieliśmy sobie jak wygląda piramida żywienia i jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma ruch i prawidłowe odżywianie się. Wybrani uczniowie z każdej klasy wzięli udział w rozpoznawaniu nazw warzyw i owoców, które próbowali z zasłoniętymi oczami. Wszystkim - czasami z małą pomocą pani Niny - udało się rozpoznać degustowane owoce lub warzywa.