NASZE PROJEKTY - NASI ZAGRANICZNI KOLEDZY

W tym roku nawiązaliśmy współpracę z uczniami i nauczycielami z innych krajów. W związku z tym wykonywaliśmy wiele dodatkowych zadań, które sprawiały nam wiele przyjemności. Christmas customs and traditions in my country to nazwa projektu, w którym najpierw się zaprezentowaliśmy w języku polskim i angielskim. Następnie piekliśmy i dekorowaliśmy pierniki, robiliśmy kartki świąteczne, które potem wysyłaliśmy. Robiliśmy piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. Śpiewaliśmy także dla nich kolędy w języku polskim i angielskim. Dzisiaj otrzymaliśmy pierwszą kartkę od kolegów z Estonii. Bardzo się ucieszyliśmy! Czekamy na kolejne!!!

Oczywiście kartki dotarły, a kolejnym naszym zadaniem w projekcie - Poznajemy zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce i w innych krajachbyło również przedstawienie klasy i uczniów, potem wykonanie albumu w programie PowerPoint o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce i Hiszpanii. Wymieniliśmy się także zrobionymi przez nas kartkami świątecznymi.

Kolejne zadanie Christmas cards exchange polegało na przekazaniu naszych świątecznych tradycji i przesłaniu kartek świątecznych z życzeniami świątecznymi i noworocznymi w języku ojczystym oraz w języku angielskim. Otrzymaliśmy życzenia od kolegów z Turcji, Włoch, Rumunii, Hiszpanii, Estonii, Słowacji, Chorwacji i Polski.

Ponieważ zima jest piękna przystąpiliśmy do kolejnego projektu - Winter Wonders. Podziwialiśmy jej widoki i robiliśmy zdjęcia. Fotografowaliśmy również miejsca naszych zimowych zabaw i nas w nich uczestniczących. Zrobiliśmy filmiki ze zdjęciami krajobrazów oraz naszych zabaw zimowych. Nasi koledzy z zagranicy mogli zobaczyć jaką mamy zimę w Polsce.

Rozpoczął się karnawał to również doskonały czas na nowe wyzwania - Guess who am I ? The carnival costumes. Wykonaliśmy rysunki, które przedstawiały nasze wymarzone stroje, które chcielibyśmy założyć na bal. Potem uczestniczyliśmy w szkolnym balu, na którym doskonale się bawiliśmy. Przebraliśmy się w piękne kostiumy i chociaż nie wszystkie były naszymi wymarzonymi, były śliczne i naszym kolegom z innych krajów bardzo sie podobały.

Walentynki to doskonały czas na miłe słowa skierowane do najbliższych. Zrobiliśmy piękny i długi łańcuch z serc, na których napisaliśmy dedykacje dla naszych rodziców i najbliższych. Wstępując do projektu Hearts & Walentine's bardzo ładnie się zaprezentowaliśmy z czerwonymi sercami w ręku, ustawiając się również w kształcie serca. Naszym koleżankom i kolegom zrobiliśmy kartki z życzeniami. Nagraliśmy filmik z obchodów Walentynek w naszej szkole i klasie. To był mile spędzony czas!

Collect a star for each book because you are a star  to nasz kolejny projekt. Na początku zaprezentowaliśmy się naszym kolegom, a następnie przystąpiliśmy do działania. Poszliśmy z całą klasą  do szkolnej biblioteki, aby wypożyczyć książki, potem powycinaliśmy gwiazdki. Głównym naszym celem jest czytanie książek i wykonywanie do nich ilustracji. Za każdą przeczytaną książkę otrzymujemy gwiazdkę, którą przyklejamy na planszy z naszym imieniem. Walczymy o miano ZACZYTANEJ GWIAZDY i specjalny dyplom. To doskonała zabawa, dzięki której doskonalimy umiejętność czytania, oraz poszerzamy wiedzę!

Kolejny nasz projekt to Happy Easter. Poznaliśmy nowych kolegów z wielu krajów. Zaprezentowaliśmy siebie, klasę i szkołę. Robiliśmy kartki świąteczne z życzeniami w języku polskim i angielskim. Następnie nagrywaliśmy pozdrowienia w języku ojczystym i po angielsku czyli - WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH I HAPPY EASTER. Pokazaliśmy również naszym zagranicznym kolegom jakie mamy w Polsce tradycje wielkanocne. Zdobyliśmy nowe wiadomości o tradycjach w innych krajach oraz wzbogaciliśmy swoje słownictwo w języku angielskim.