VI Gminny Konkurs Poprawności Językowej

Uczniowskie zmagania z polszczyzną

3 czerwca 2014 r. w naszej szkoleodbył się VI Gminny Konkurs Poprawności Językowej. Gośćmi byli reprezentanci pięciu szkół naszej gminy wraz ze swoimi opiekunami.  Po otwarciu imprezy przez Panią Dyrektor uczniowie przystąpili do rozwiązywania  zadań. Wykazali się doskonałą znajomością prawideł poprawnej polszczyzny.  Popisali  się bogatym słownictwem, umiejętnością  korzystania ze  słownika wyrazów obcych oraz znajomością związków frazeologicznych. Po zaciekłej rywalizacji wyniki konkursu wyglądały następująco:

W klasyfikacji grupowej: miejsce I -  Szkoła Podstawowa   im. Jana Pawła II w Psarach reprezentowana przez: Marię Gorol, Klaudię Piełot i Weronikę Sygudę;

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej reprezentowana przez: Kamilę Bregułę, Paulinę Musik i Michała Nokielskiego;

III  miejsce  - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy  w Woźnikach reprezentowana przez: Magdalenę Borek, Zuzannę Fiuk i Emilię Hampel.

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce - Weronika Syguda (SP Psary),

II miejsce  - Michał Nokielski  (SP Ligota Woźnicka),

III miejsce  - Maria Gorol  (SP Psary).

Dziękujemy uczestnikom i Paniom Nauczycielkom, które przygotowały uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku impreza spotka się z podobnym zainteresowaniem. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Justyna Kaczmarczyk

Agnieszka Tyka