Święto Szkoły - grudzień 2012

Zobacz zdjęcia - Szkolne Koło Teatralne ''Maska''

W grudniowy wieczór w SP w Woźnikach po raz kolejny zorganizowano Święto Szkoły.

Gości, przybyłych na naszą uroczystość oraz uczniów naszej szkoły wraz  z nauczycielami i pracownikami powitała p. Dyrektor Szkoły mgr Aldona Hryciuk.

Program artystyczny rozpoczęły występy uczniów, którzy uczestniczyli w Konkursie Kolęd „Eurokolędowanie” w kinoteatrze  „Rialto” w Katowicach. Zaprezentowali  kilka pięknych kolęd przy akompaniamencie muzycznym.

Kolejnym punktem było  podsumowanie Konkursu Czytelniczego „Książka z niespodzianką”. Szkolna brać z zaciekawieniem oczekiwała na losowanie, które przeprowadziła pani mgr Agnieszka Tyka. Szczęśliwy los wygrało troje uczniów.

W ciszy i uroczystym nastroju zgromadzeni widzowie oczekiwali na jasełka bożonarodzeniowe.

Na tle pięknych dekoracji: rozgwieżdżonego nieba oraz barwnych postaci aniołów unoszących się pod sufitem przedstawiono dzieje Świętej Rodziny w Betlejem.

Najpierw  na scenie pojawił się orszak aniołów (dzieci z klasy III a) śpiewających kolędy, a następnie wkroczyli pasterze, trzej królowie oraz Boska Rodzina.

Młodzi aktorzy (członkowie Szkolnego Koła Teatralnego „Maska”) zauroczyli widzów, ponieważ świetnie  zagrali swoje role oraz rewelacyjnie prezentowali się w kostiumach.

Młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni długimi brawami. Występom towarzyszył zapach choinki, piękna muzyka oraz niesamowita atmosfera.

Jasełka przygotowały panie: mgr Renata Flakus (prowadząca Szkolne Koło Teatralne „Maska”), mgr Lidia Michalska wraz z uczniami klasy III a oraz siostra Scholastyka.

Podczas uroczystości otwarta była kawiarenka z pysznymi ciastami, a także sklepik ozdób bożonarodzeniowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Świąteczna Zgaduj-Zgadula „Magiczna liczba”.

Słowa uznania należą się rodzicom, trójkom klasowym, uczniom, nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości.

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy za rok.

tt