ŚWIĘTO BIBLIOTEK - Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2011

24 października  będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza Was do wzięcia udziału   w następujących konkursach:

• Na najciekawszą zakładkę zachęcającą do czytania książek   (dla klas II – VI);

• Pięknego czytania śmiesznego wiersza (dla klas I – III)  lub opowiadania (dla klas IV –V);

• Książka z niespodzianką (dla wszystkich uczniów).

Zasady konkursu

na najciekawszą zakładkę zachęcającą

do czytania książek

• Do konkursu może przystąpić każdy uczeń szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach z klas II – VI.
  • Uczestnik konkursu wykonuje ciekawą zakładkę, która ma zachęcać do czytania książek.
  • Prace należy wykonać dowolną techniką.
  • Gotowe zakładki należy oddać p. A. Tyce do 20.10.2011 r.
  • Konkurs będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas II – III  i dla klas IV – VI.
  • Prace przechodzą na własność organizatora konkursu.

Zasady konkurs "Śmieszne czytanie"

• Do konkursu może przystąpić każdy uczeń szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach z klas I – VI.
  • Konkurs będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I – III i dla klas IV – VI.
  • Uczestnik konkursu wybiera śmieszny tekst z dowolnej książki (uczniowie młodsi - wiersz, uczniowie starsi - opowiadanie), który następnie odczytuje wzorowo podczas eliminacji klasowych.
  • Eliminacje klasowe mają za zadanie wyłonienie ucznia najlepiej czytającego wybrany tekst. Należy w szczególności zwrócić uwagę na to, czy tekst został odczytany płynnie, wyraziście, wyraźnie i w odpowiednim tempie.
  • Tekst czytany przez ucznia wyłonionego podczas eliminacji klasowych należy nagrać na płytę CD i dostarczyć do biblioteki do 20.10.2011 r.
  • W celu wyłonienia ostatecznych zwycięzców nagrania zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej 24.10.2011 r. podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.
  • Uczestnicy konkursu będą oceniani przez resztę uczniów, którzy głosując, wybiorą w każdej kategorii po 3 najlepiej czytające osoby.

HARMONOGRAM PRZEBIEGU  OBCHODÓW

MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• Przez cały dzień uczniowie wypożyczają książki  z niespodzianką.
  • Na 2. i 3. godzinie lekcyjnej – krótki apel z ogłoszeniem wyników konkursu na najładniejszą zakładkę zachęcającą         do czytania książek, wręczeniem nagród i dyplomów,  a następnie przejście uczniów do klas, gdzie odsłuchają nagrane wiersze oraz opowiadania, po czym przystąpią     do głosowania.
  • Po podliczeniu wszystkich głosów – prawdopodobnie   na 5. godzinie lekcyjnej – krótki apel z ogłoszeniem wyników konkursu „Śmieszne czytanie”, wręczeniem nagród i dyplomów oraz rozlosowaniem 10 upominków dla głosujących uczniów.