XXI Regionalny Konkurs Recytatorski- Woźniki 2009

Co roku uczniowie SP w Woźnikach uczestniczą w Konkursie Recytatorskim. W etapie gminnym brało udział około 40 uczestników ze szkół podstawowych i przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowalo pięć uczennic:

W kategorii I klas 0-III wystąpiły:

Julia Chojnacka, Zuzanna Fiuk i Emilia Hampel. Dziewczynki recytowały po dwa utwory poetyckie i wypadły bardzo dobrze.

W kategorii II klas IV-VI uczesniczyły Weronika Rusin i Magda Wyleżałek-

uczennice kl. VIb. Dziewczęta recytowały poezję i prozę.

Wyniki eliminacji:

II miejsce- Magda Wyleżałek

III miejsce- Weronika Rusin

Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

Przewodniczący jury- aktor pan Dariusz Niebudek wysoko ocenił nasze uczennice, pochwalił za trafny dobór repertuaru, kulturę słowa i interpretację. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz mogły sfotografować się z aktorem.

Panowała bardzo miła atmosfera, pan Niebudek pochwalił dzieci, docenił ich pracę, talent, udzielił dobrych rad, podziękował nauczycielom i rodzicom.

Do etapu powiatowego w Lublińcu- 24.02.2009r. zakwalifikowała się Magda Wyleżałek, która zdobyła wyróżnienie,co jest dużym sukcesem.

Artykuł z

Artykuł z "Dziennika Zachodniego" z dnia 06.03.2009r.

Uczennice z kl.VIb przygotowywały się po raz kolejny pod kierunkiem polonistki
mgr Wiesławy Chojnackiej. Udział w konkursie recytatorskim wymaga sporo pracy, zaangażowania dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Z pewnośćią jest zachętą dla wszystkich uczniów, aby mówili pięknie i bawili się językiem polskim