Spotkanie sieciujące! Mnóstwo wrażeń i inspiracji!

Cudowne spotkanie- zresztą przeczytajcie sami co tam się wydarzyło:

Jak co roku listopad zakończyliśmy spotkaniem sieciującym w programie Edukacja Inspiracja. Była to niezwykła okazja, żeby nawiązać nowe relacje, posłuchać siebie nawzajem, ale i również zainspirować się do dalszych działań.

Pierwszy dzień spędziliśmy jak zwykle - na poznawaniu siebie. Część z nas spotkała się po raz kolejny, dla innych był to pierwsze takie spotkanie. Jako, że w tym roku motywem przewodnim w programie jest storytelling, zdecydowaliśmy się zgłębić tajniki opowiadania historii. Marta Puciłowska przeprowadziła dla nas warsztat, podczas którego zastanawialiśmy się nad tym jakie elementy historii są ważne, jak opowieści mogą się zniekształcać i co z tym się wiąże. Poznaliśmy wiele technik i metod, które pozwolą uczestnikom i uczestniczkom tworzyć opowieści o zmianach w swoich projektach. Mottem, z którym wyszliśmy z pierwszego dnia, było: To Ty jesteś opowieścią.

Duża część nauczycieli i nauczycielek wybrała się na uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego, gdzie aktywnie uczestniczyła w tematycznych dyskusjach stolikowych z nominowanymi i z laureatami. Ich głos był cennym wkładem w dyskusję o różnych wyzwaniach współczesnej szkoły.

Drugi dzień również przebiegał intensywnie. Zaczęliśmy go warsztatem na temat Design Thinking, Double Diamond Process oraz skupiliśmy się nad technicznymi aspektami tworzenia projektu. Następnie mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami w obszarach tematycznych takich jak: wpływ wspólnoty na dobrostan psychiczny, rozwijanie sprawstwa młodzieży, motywacja uczniów i uczennic, myślenie “out of the box. W formule World Cafe definiowaliśmy te obszary i generowaliśmy związane z nimi dobre praktyki dla szkoły. Dyskusje wokół tych tematów moderowali - Anna Mazek, Elżbieta Tołwińska-Królikowska, Magdalena Plewowska-Semik oraz Michał Szeląg. Całe spotkanie zakończyliśmy warsztatem Ani Mazek na temat kształtowania poczucia własnej wartości, by ze spotkania nauczycielki i nauczyciele wrócili do swoich szkół wzmocnieni na różnych polach.

Podczas podsumowania padło wiele słów doceniających ten spędzony wspólnie czas. Oto jedne z nich: “Po warsztatach chcę całkowicie delegować uprawnienia uczniom - będzie inaczej, ale będzie pięknie”. Razem z Fundacją Szkoła z Klasą raz jeszcze dziękujemy wszystkim biorącym udział w spotkaniu."

Artykuł ze strony - https://efc.edu.pl/aktualnosc/siodme-spotkanie-sieciujace-dobieglo-konca