"Roszpunka" w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie- wyjazd klas czwartych- rok szkolny 2022/2023.

9 listopada 2022 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami Panią Katarzyną Kaczmarczyk-Mośny i Panią Darią Płaszczymąką oraz Panem Krzysztofem Fabiańczykiem uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. "Roszpunka", w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Dodatkowo po spektaklu, Pani Policjantka przeprowadziła 30 minutową prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze i zasad ruchu drogowego.
"Roszpunka" to spektakl w reżyserii Roberta Dorosławskiego, na motywach baśni Jakuba i Wilhelma Grimm, z muzyką na żywo.
Historię Roszpunki zna prawie każdy. Piękna dziewczyna o długich włosach, czarownica, która zamyka ją w wieży i młody książę, który się w niej zakochuje. Tym razem wszystko jednak wygląda inaczej...
Czarownica chce oczarować jednego z jurorów w konkursie piosenki. Niestety jej skrzeczący głos nie zapewni jej wygranej, ale… przecież Roszpunka pięknie śpiewa!
Festiwal prowadzony przez przebojowego DJ’a Pokrakę to tylko początek zmian w bajce. Okazuje się bowiem, że ojciec Roszpunki jest sławnym gwiazdorem, a doktor leczący jej matkę potrafi przepowiadać przyszłość! Czarownica, by wygrać, nie cofnie się nawet przed oszustwem. Na szczęście miłość i tutaj w końcu zwycięży.
Wyjazd do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie był dla uczniów doskonałym sposobem na obcowanie z kulturą wysoką.

Fot. Materiały własne