Szkoła Pamięta 2022

„SZKOŁA PAMIĘTA 2022”
Corocznie nasi uczniowie włączają się do akcji „Szkoła pamięta”. Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbywająca się w okresie, w którym wspominamy naszych bliskich oraz tych, którzy zapisali się w historii – zarówno tej ogólnonarodowej jak i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności lokalnej.
Uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunem Panią Anetą Rygoł, odwiedzili dziś groby: naszego Patrona Józefa Lompy oraz spoczywających na woźnickim cmentarzu nauczycieli.
Młodzież modlitwą i zapalonym zniczem wyraziła wdzięczność i szacunek za trud wychowania i nauczania naszej społeczności.
.
„Człowiek żyje tak długo,
jak długo trwa pamięć o nim…”
SZKOŁA PAMIĘTA!