Uroczyste otwarcie Warsztatownii w ramach ministerialnego projektu "Labolatoria Przyszłości"

W środę 26 października 2022 roku miało miejsce uroczyste otwarcie naszej nowej pracowni technicznej o wdzięcznej nazwie WARSZTATOWNIA.
Na uroczyści gościliśmy:
- Burmistrza Woźnik, Pana Michała Aloszko,
- Przewodniczącego Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Woźnikach, Pana Piotra Cibę,
- Dyrektorów wszystkich szkół i przedszkoli Gminy Woźniki,
- Kierownika Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji UM w Woźnikach, Pana Wojciecha Zawadzkiego,
- Kierownik Centrum Integracji Społecznej, Panią Agatę Kamińską,
-Zastępcę Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach, Panią Anitę Imiołek,
-Wizytator Rejonową Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach, Panią Edytę Świerczewską,
- przedstawicieli uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi im. Józefa Lompy w Woźnikach, Pani dr Lilianna Lakomy-Brząkała, powitała zgromadzonych gości i opowiedziała o przepięknej, nowej pracowni, która jest dumą naszej szkoły. Pani dyrektor zapewniła też o otwartości na współpracę lokalną, kierując na ręce zgromadzonych dyrektorów szkół i przedszkoli, zaproszenie do odwiedzin i wykorzystywania nowopowstałej przestrzeni.
Po zabraniu głosu przez Burmistrza Woźnik oraz przedstawiciela Kuratorium Oświaty nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje nowe umiejętności a Opiekun Warsztatowni, Pani mgr inż. Sylwia Szulc, opowiedziała o podejmowanych przez uczniów działaniach i planach na najbliższe miesiące.
Dzięki ministerialnemu programowi Laboratoria Przyszłości, nasza nowa WARSZTATOWNIA została wyposażona w sprzęt o wartości 83 700 złotych. Środki z programu, pomysły Pani dyrektor, wysiłek wielu zdolnych rąk oraz dodatkowe wsparcie finansowe Gminy Woźniki sprawiło, że powstało miejsce naprawdę wyjątkowe.
Warsztatownia wyposażona jest między innymi w drukarki 3D, roboty, sprzęt dziennikarski, mini szwalnię oraz przede wszystkim sekcję do obróbki drewna i metalu. Znalazło się miejsce na imadła, młotki, takery, pilniki, wypalarki, wiertarki, wkrętarki czy różnego rodzaju piły. Ilość wyposażenia przyprawia o zawrót głowy.
Program Laboratoria Przyszłości ma w swym założeniu pomóc w wypracowaniu kompetencji przyszłości STEM, takich jak nauka, technologia, inżyniera i matematyka.
Z pewnością będzie to miejsce nabywania przydatnych w życiu umiejętności, odkrywania talentów, rozwijania pasji i doskonałej zabawy.
Ogromnie cieszymy się, że możemy oddać do użytku naszych dzieciaków, tak piękne i nowoczesne miejsce!
Fot. Sylwester Witkowski + Maciej Maksyś