Europejski Dzień Języków Obcych- rok szkolny 2022/2023!

26 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. W tym roku impreza przygotowana przez nauczycieli języków: angielskiego, niemieckiego i włoskiego odbyła się pod hasłem "Festiwal Krajów".
We wtorek działy sie w naszej szkole rzeczy magiczne. Klasy pierwsze zaśpiewały piosenki "Hello hello!" oraz "I'm so happy!". Dzieciaki wykonały wspólnie plakat w języku angielskim oraz flagi Wielkiej Brytanii a dodatkowo ubrały się w czerwone i granatowe barwy, zgodnie z kolorystyką flagi Union Jack.
Cała społeczność szkolna miała okazję odbyć bardzo ciekawą międzynarodową podróż.
Poznaliśmy Szkocję: kolory flagi, stolicę Edynburg, narodowy strój zwany Kiltem, kontrowersyjną potrawę Haggis, patrona Szkocji - Św. Andrzeja, oset i jednorożca jako narodową roślinę i zwierzę Szkocji. Na koniec wysłuchaliśmy legendy o potworze z Loch Ness.
Anglia i Walia przywitały nas flagami i narodowymi roślinami: czerwoną różą oraz żonkilem. Dowiedzieliśmy się jakie są największe atrakcje Londynu a młodzi przedstawiciele z Walii opowiedzieli nam o obchodach Dnia Św. Dawida - patrona Walii i co ma z tym wspólnego dobrze nam znany por.
We Francji mogliśmy spróbować bagietek, croissantów i całej gamy serów. Wieża Eiffla - symbol Paryża i całej Francji zajmowała główne miejsce w prezentacji. Odważni uczniowie prezentowali wymalowaną na twarzach i rękach francuską flagę.
Nadszedł czas na Zieloną Wyspę, Irlandię, gdzie królował patron - Św. Patryk oraz wszechobecny kolor zielony. Uczniowie oglądając prezentację multimedialną przystępowali do rozwiązania quizu a nagrodą za poprawne odpowiedzi były octowe chipsy i słodkie pieniążki z garnca Leprechauna.
Fantastycznych stoisk przygotowanych przez uczniów i naszych językowców było jeszcze sporo: Grecja kusiła oliwkami i sałatką, Turcja chałwą i innymi tradycyjnymi słodyczami, Szwajcaria, Liechtenstein, Austria i Niemcy literaturą, czekoladą i białymi kiełbaskami, Kanada syropem klonowym, Włochy różnorodnością słodkości, kaw i makaronów a Hiszpania klasycznymi nachos.
Stoły uginały się od tradycyjnych przekąsek. Były gazetki informacyjne, barwne wykazy podstawowych zwrotów i słówek, prezentacje, quizy, losy z ciekawostkami, flagi, symbole i pamiątki z osobistych podróży.
Dziękujemy za 100% zaangażowanie naszym uczniom i nauczycielom. Ukłony kierujemy również w stronę niezawodnych rodziców. Bez Waszej pomocy ten dzień nie miałby takiego rozmachu.