Kampania społeczna Polskiej Akcji Humanitarnej- "Akcja Edukacja"- rok szkolny 2014/2015!

Nasza szkoła włączyła się w kampanię organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną.

Cele akcji:

• poznanie barier w dostępie do edukacji w krajach ogarniętych wojnami i ubóstwem,
  • docenienie możliwości zdobywania wykształcenia,
  • uwrażliwienie na problem braku dostępu do nauki w niektórych rejonach świata,
  • niesienie potrzeby potrzebującym,
  • wsparcie organizacji edukacyjnych w Afganistanie i zapewnienie konkretnym ludziom dostępu do edukacji.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda szkolna codzienność ich rówieśników w krajach globalnego Południa, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z nauką dziewcząt w Afganistanie oraz jak ogromne znaczenie ma edukacja dla rozwoju społecznego państw. Dzieci uświadomiły sobie, jak nauka może zmienić życie jednostek i całych społeczeństw.

W ramach kampanii zostały przeprowadzone działania w dwóch obszarach:

- działania edukacyjne na temat akcji – lekcje wychowawcze, oglądanie filmów, dyskusje,

- zbiórka środków finansowych.

Podczas zbiórki funduszy na terenie szkoły udało się zebrać kwotę 412,52 zł., która została wpłacona na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji projektu, pani dyrektor i gronu pedagogicznemu za jego akceptację, wychowawcom, którzy umożliwili poruszenie tej tematyki na lekcjach wychowawczych, rodzicom i uczniom, którzy przekazali tak hojne datki oraz wszystkim, którzy finansowo wsparli kampanię.

W sposób szczególny pragnę podziękować Marcie Wicik z kl. II a, która wpłaciła na ten cel najwyższą w szkole sumę 100 zł.

Osoby, które bardziej interesują się działaniami Polskiej Akcji Humanitarnej odsyłamy na ich stronę internetową gdzie znajdziecie wiele ważnych informacji na temat jej działalności.

Koordynator kampanii mgr Justyna Kaczmarczyk we współpracy z Samorządem Szkolnym