II finał edycji projektu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania"!

Byliśmy tam:) Naszą szkołę reprezentowali Dawid Sapiela i Adrian Olszewski- uczniowie zaangażowani w rozwijanie swoich umiejętności w programie Scratch.

Przez cały rok szkolny 2014/2015 w ramach dodatkowej godziny zajęć komputerowych dla klas szóstych został zrealizowany projekt edukacyjny "Mistrzowie Kodowania". Uczniowie rozwijali swoje kompetencje poprzez naukę programowania w Scratch-u.

Efekty naszej pracy można oglądać i testować na blogu założonym i prowadzonym przez uczniów klasy szóstej madekod.blogspot.com.

01 czerwca 2015r. odbył się finał 2. edycji  programu Mistrzowie Kodowania na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ponad 1300 osób z ponad 280 szkół spotkało się, aby wspólnie podsumować całoroczną pracę w projekcie. Swoją obecnością uświetnili Festiwal również znakomici goście i przyjaciele programu Mistrzowie Kodowania, m.in.: Minister Administracji i Cyfryzacji, pan Andrzej Halicki, Lider Cyfryzacji i pełnomocnik ministra ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji, pan Włodzimierz Marciński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, pani Iwona Wendel, Poseł na sejm RP, pani Joanna Fabisiak, Poseł na Sejm RP i Zastępca Przewodniczącego Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, pan Grzegorz Napieralski.

Imprezę poprowadził Tomasz Kamel:)

Adrian i Dawid mogli zaprezentować swoje programy, które powstały w programie Scratch oraz korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów m.in. zwiedzania Stadionu Narodowego.

W drodze powrotnej podejrzeliśmy również pracę ekipy filmowej, która właśnie kręciła kadr serialu mającego się pojawić w telewizji jesienią:)

Mamy nadzieję, że w przyszlym roku szkolnym będziemy kontynuować naukę kodowania i rownież chwalić się naszymi osiągnięciami:)

opiekun mgr inż. Sylwia Szulc i mgr Agnieszka Tyka

Więcej o projekcie można przeczytać na www.mistrzowiekodowania.pl:)