Podsumowanie akcji "Grosz do Grosza"-rok szkolny 2014/2015!

Nasz szkoła zrealizowała projekt "Dzwonek na obiad" poprzez przeprowadzenie akcji "Grosz do Grosza", który trwał od 02 do 21 marca 2015r.

Zebraliśmy 1 095,16 zł! Pieniądze zostały przelane na konto Fundacji "Być Bardziej".

Komitet organizacyjny w naszej szkole:

pani Sylwia Szulc- opiekun akcji,

uczniowie klasy V- Tobiasz Janus, Agata Mierzwa, Marta Ledwoń, Martyna Zygadło, Jaś Jaros.

Na terenie szkoły oraz w kąciku dla rodziców zostały przygotowane puszki,

do których zbieraliśmy grosiki:)

Za wszelką pomoc finansową bardzo dziękujemy:)

A to efekty naszej pracy:

Klasa Ia: 110,92 zł     Klasa Ib: 42,53 zł

Klasa IIa: 185 zł         Klasa IIb: 35,85 zł

Klasa IIIa: 71,69 zł    Klasa IIIb: 43,16 zł

Klasa IVa: 16,49 zł         Klasa IVb: 14,47 zł

Klasa Va: 46,83 zł           Klasa Vb: 59,32 zł

Klasa VIa: 59,32 zł         Klasa VIb: 38,62 zł

Klasy, które zebrały najwięcej pieniędzy zostały uhonorowane dyplomem i słodkim poczęstunkiem:) Gratulujemy:)

Pozostałe pieniądze zostały zebrane dzięki uprzejmości ks. proboszcza naszej parafii. Jeszcze raz dziękujemy wszystki mieszkańcom naszej gminy za ofiarowane pieniądze.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z przeprowadzonej akcji na terenie naszej szkoły:

"Dzwonek na obiad” to ogólnopolski projekt społeczny poświęcony najwrażliwszej grupie społecznej - dzieciom i młodzieży. Głównym celem akcji jest zapewnienie w roku szkolnym 2014/2015 ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie samodzielnie zapewnić go swoim pociechom. Jeden ciepły posiłek dziennie to absolutne minimum dla prawidłowego rozwoju dziecka - minimum na które najmłodsi, z ubogich rodzin, często nie mogą liczyć w swoich domach. Wyżywienie oferowane w szkole to w takich przypadkach jedyna szansa na poznanie zasad zdrowego odżywiania i kształtowanie zachowań prozdrowotnych, niezbędnych w dorosłym życiu.

Więcej informacji znajdą państwo na stronie http://www.dzwoneknaobiad.pl/