Projekt '' Popołudnia w szkole

Zajęcia KOŁA FOTOGRAFICZNEGO organizowane są w każdy poniedziałek o godz. 13.30!

Uczestnicy koła w roku szkolnym 2010/2011

Jendrosek Nikola 6b

Dziuk Patrycja 5a

Tyka Wiktoria 6b

Grzelczak Katarzyna 6b

Bazan Natalia 6b

Racka Dominika 6b

Borek Weronika 6b

Jaros Karolina 6b

Pomierna Karolina klasa 6a

Opiekun koła: mgr Nina Wolska

Rok szkolny 2010/2011

Koło fotograficzne uczestniczyło w wycieczce do Warszawy, gdzie uczestnicy mieli możliwość zobaczenie zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Pałacu na wodzie - Łazienek, pomnika Fryderyka Chopina, Syrenkę Warszawską, pomnika Małego Powstańca, Zamku Królewskiego, Pałacu Kultury oraz mogli skorzystać z zakupów w słynnych Złotych Tarasach. Atrakcji było mnóstwo, radość dzieci ogromna. Chcesz zobaczyć zdjęcia, kliknij w link:

Uczestniczyliśmy także w wyjeździe do Trójwsi Beskidzkiej, gdzie braliśmy udział w zajęciach zorganizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Wysłuchaliśmy tam  słuchowiska przyrodniczego oraz wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat zwierząt dziko żyjących w górach, mogliśmy je również zobaczyć. Następnie udaliśmy się do Koniakowa by posłuchać opowiadań regionalnego gawędziarza oraz by móc zagrać na trombitach. Podziwialiśmy piękne wyroby koronczarskie. Dotarliśmy do granicy trzech państw Czech, Polski i Słowacji - tzw. Trójstyk. Wycieczka była ciekawa i pouczająca. Jeśli chcesz zaobaczyć zdjęcia kliknij na link:l

Realizujemy warsztaty w plenerze o różnej tematyce: "Szkoła i teren wokół niej", "Jesień", "Zima", "My nad rzeką wczoraj i dziś","Architektura i krajobraz ziemi Woźnickiej".

Nasze koło uczestniczy w projekcie e-twining "Year of Forest", który polega na systematycznym fotografowaniu trzech drzew: forsycji, bzu i jabłoni. Więcej informacji na stronie http://yearofforests.blogspot.com

19.04.2011r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Muzeum Górnictwa oraz do Skansenu Królowej Luizy w Zabrzu. W Muzeum Górnictwa przenieśliśmy się w czasie by zobaczyć jak wyglądał las karbonitowy, jakie żyły zwierzęta oraz jaka dominowała roślinność. Pan przewodnik ciekawie opowiadał o pracy górników dawniej i dziś. Zobaczyliśmy stroje górnicze i śląski familok. W skansenie weśliszmy na szyb mierzący 25m wysokości. Oglądaliśmy pracę maszyny parowej przy szybie. Zobaczyliśmy wystawę pana Tomasza Tomaszowskiego zatytułowaną "Hades?".  Zobacz zdjęcia:

Rok szkolny 2011/2012

Gorol Paweł

Osadnik Kamila

Badyla Dominika

Uczestnicy koła fotograficznego brali udziałw wycieczce do Biskupina, Gniezna, Kruszwicy, Lichenia, Poznania, Ostrowa Lednickiego oraz Kurnika. Wycieczka trwała trzy dni i dostarczyła mnóstwa atrakcji. Najwięcej zainteresowania wzbudziła osada w Biskupinie, gdzie odbywał się festyn archeologiczny, w którym dzieci uczestniczyły oraz Mysia Wieża i Poznańskie Koziołki.

Uczniowie wyjachali także na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Tam mieli okazję bawić się i uczyć w Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzali również pominik Małego Powstańca, Wzgórze Zamkowe, Muzeum Wojska Polskiego. Cennych informacji udzielał nam pan przewodnik. Wielką atrakcją był nocleg na barce znajdującej się przy Moście Poniatowskiego.

Koło fotograficzne odwiedziło również Cieszyn a tam zwiedzało: Basztę, Rotundę, Wieżę Piastowską, Wzgórze Zamkowe, Muzeum Drukarstwa, gdzie uczestniczyło w warszatach linorytu, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, rynek , fontannę, Studnię Trzech Braci. W drodze powrotnej odwiedziliśmy czekoladowego Adama Małysza w Wiśle.

Uczestnicy należący do koła fotograficznego na bieżąco fotografują uroczystości szkolne oraz uczesniczą w plenerach pozaszkolnych o różnej tematyce.