Sprawozdanie z działalności SKO za rok szkolny 2009/2010

Chcesz wiedzieć jak pracowliśmy w tym roku szkolnym. Zachęcamy do przeczytania sprawozdania:

SPRAWOZDANIE

z działalności SKO za rok szk.2009/2010r.

W miesiącu wrześniu 2009r.został rozpoczęty konkurs „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym" pod patronatem Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.w Warszawie, który trwał do 30 kwietnia.

Uczniowie zostali zapoznani przez opiekuna SKO z warunkami uczestnictwa w konkursie i jego regulaminem.

Od września 2009 do kwietnia 2010r.uczniowie naszej szkoły na swoich książeczkach SKO zaoszczędzili w sumie 16.810zł,co daje 82 zł na jednego ucznia w szkole. W tym czasie trwało międzyklasowe współzawodnictwo w oszczędzaniu. Najaktywniejszymi byli, jak co roku, uczniowie kl. I- III.

Dzięki systematycznemu oszczędzaniu w SKO uczniowie kl. II i III   mogli pojechać w tym roku szkolnym na Zieloną Szkołę nad morze do Unieścia,gdyż u większości dzieci zaoszczędzona kwota prawie w całości pokrywała koszt wyjazdu.

Również uczniowie klas starszych ,dzięki zgromadzonym funduszom na swoich książeczkach pojechali na trzydniową wycieczkę w góry .

Uczniowie naszej szkoły, aby zwiększyć konta klasowych książeczek oszczędnościowych uczestniczyli w comiesięcznych sprzedażach biuletynu „Wiadomości Ziemi Woźnickiej" .Na swoich klasowych książeczkach zgromadzili kwotę 1560zł.

Uczniowie klas starszych wykonali plakaty pod hasłem-„Z SKO spełniam swoje marzenia", które zdobiły jedną ze ścian korytarza na I piętrze ,a inne zawieszono w holu Banku Spółdzielczego w Woźnikach.

Organizowane są także różne konkursy, wystawy, quizy na temat form oszczędzania ; akcje zbiórki złomu i puszek metalowych.

Prowadzona jest także Kronika działalności SKO , w której gromadzimy zdjęcia i inne różne pamiątki .

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy oszczędzali systematycznie wezmą udział w losowaniu nagród.

W miesiącu maju został rozstrzygnięty konkurs „Dziś oszczędzam w SKO - jutro w Banku Spółdzielczym '', w którym nasza szkoła zajęła II miejsce na szczeblu regionalnym w grupie szkół powyżej 130 uczniów. Do konkursu przystąpiło 12 szkół. Nagrodą jest komputer dla szkoły.

Opiekun SKO- mgr Halina Pentak