WYCIECZKA PO NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

W poniedziałkowy, słoneczny ranek 9 maja wybraliśmy się na wycieczkę po naszej miejscowości. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi miejscami naszej okolicy- pocztą, strażą pożarną, urzędem miejskim, posterunkiem policji i przedszkolem. Mieliśmy możliwość porozmawiania z mieszkańcami oraz ludźmi zasłużonymi dla naszej miejscowości. Spotkaliśmy się z przedstawicielem pracowników poczty panią Agnieszką Mnich. W Urzędzie Miejskim rozmawialiśmy z pracownikami urzędu panią Krystyną Barczyk, panem Tomaszewskim oraz z Burmistrzem Woźnik Alojzym Cichowskim. Poznaliśmy pracę policjanta wysłuchując ciekawej prelekcji Komendanta Policji w Woźnikach pana Dariusza Michalskiego. Zawędrowaliśmy do przedszkola, gdzie przywitała nas pani Dyrektor Ewelina Gawlik. Podczas wycieczki zwiedzilismy zabytki naszej miejscowości- Kościół pod wezwaniem Świętej Katarzyny spotykając się z Siostrą organistką SM Ernestyną. Oglądaliśmy pomnik Józefa Lompy. W drodze powrotnej zwrócilismy uwagę na rośliność, zwierzęta i ukształtowanie terenu naszej miejscowości.