Nasza klasowa wycieczka

31 maja razem z klasą Ia pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego oraz do Teatru Rozrywki w Chorzowie.

W Parku Etnograficznym oglądaliśmy dawne domy i zabudowania gospodarskie oraz stary młyn. Mogliśmy z bliska zobaczyć różne zwierzęta, a nawet niektóre z nich pogłaskać. Byliśmy też w starej szkole - takiej do której chodziły nasze babcie lub prababcie i pradziadkowie. W szkole pisaliśmy rysikami na specjalnych kamiennych tabliczkach, a potem obsadkami ze stalówkami, które aby coś napisać maczaliśmy w prawdziwym atramencie. Atrament był wlany do kałamarza i umieszczony w specjalnym otworze zrobionym w ławce. Ławki też były zupełnie inne niż teraz i tablica tak samo. Pani nauczycielka dawnej szkoły opowiadała nam, jak dzieci uczyły się w takiej szkole - oj nie były to takie luksusy jak terazUśmiech. Samo napisanie czegoś stalówką było już bardzo trudne, co można zobaczyć na zdjęciach. Nasza Pani powiedziała, że świetnie sobie poradziliśmy, ale chyba nie sfotografowała tych kartek z wielkimi kleksami i naszych rąk ubrudzonych atramentem. Fajna ta szkoła, ale może wystarczy ją zwiedzić a nie uczyć się w niej, tym bardziej, że stosowano w niej srogie kary.

Ze Skansenu pojechaliśmy do Teatru Rozrywki, gdzie obejrzeliśmy bajkę muzyczną pt, :"Czarno na białym". Przedstaieenie bardzo nam się podobało.

Pogoda nam dopisała i uważmy wycieczkę za bardzo udaną.

DZIĘKUJEMY RODZICE ZA WASZ PREZENT Z OKAZJI DNIA DZIECKA