XXVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż

I miejsce dla Michaliny Zaręby w XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych – klasy 7 i 8, gimnazjów i szkół średnich, w dwóch kategoriach wiekowych.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo  i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.

Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

Michalina Zaręba wykazała się ogromną wiedzą w tym zakresie i tym samym zakwalifikowała się do etapu okręgowego (wojewódzkiego).

Gratulujemy !!!

Opiekun szkolnego koła PCK: Nina Wolska