Dzień Bezpiecznego Internetu

DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Jak co roku nasza szkoła zgłosiła inicjatywę na saferinternet.pl.

Na zajęciach komputerowych były przeprowadzane lekcje z wykorzystaniem otrzymanych materiałów. Uczniowie bardzo chętnie oglądali filmy i uczestniczyli w dyskusji na tematy dotyczące bezpieczeństwa i szacunku w sieci.

Ponadto grupa koordynatorów reprezentowana przez uczniów klasy Vb przygotowała szereg działań promujących bezpieczeństwo w Internecie. Uczniowie na przerwach mogli zagrać w grę planszową  oraz uczestniczyć w quizach. Pozwoliło to na sprawdzenie wiedzy i poszerzenie jej o nowe aspekty związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

W szkole przeprowadzone zostały również konkursy skupione na zjawisku cyberprzemocy, aby internauta w razie hejtu czy innego zagrożenia, potrafił skutecznie się bronić. Uczniowie szukając krótkich informacji umieszczonych na ściankach szkoły, odpowiadali na pytania, a następnie zapisane odpowiedzi umieszczali w pudełku DBI. Losowanie zwycięzców odbyło się na apelu podsumowującym nasze działania. Apel, okazał się niesamowitym spektaklem- dziełem wszystkich uczniów. Nasi najmłodsi koledzy z klas I-III przygotowali piękne plakaty, na których pod tegorocznym hasłem odbili swoje rączki, dołączając do promowania dobrego zachowania w sieci, natomiast klasy IV-VII oraz klasy gimnazjalne przygotowały scenki, piosenki i skecze, w których krytykowano hejt i hejtera, a wychwalano dobre obyczaje, które w świecie internetowym są tak samo ważne jak w realnym. Czy to koniec naszych działań, oczywiście, że nie!:) W szkole przeprowadzono również szkolenie uczniów i nauczycieli w ramach programu Cybernautyka.

Działamy, kreujemy, uczymy się bo w ciągle zmieniającym się świecie technologii chcemy byś świadomymi Internautami i konsumentami świata wirtualnegoJ

Koordynatorzy wraz z opiekunem mgr S.Szulc