Udział w projekcie eTwinning "Recycle and art"

"Recycle and art"

O projekcie.

Jest to projekt dotyczący recyklingu. Dowiemy się jakie znaczenie ma recykling,  co to jest recykling i jakie są materiały nadające się do recyklingu. Wykorzystując naszą wyobraźnię i kreatywność stworzymy obiekty z różnych materiałów nadających się do recyklingu. Na koniec obejrzymy słynne obrazy znanych artystów, którzy swoje dzieła tworzyli z materiałów recyklingowych, a także poznamy ich życie i style.

Pomysłodawcą tego projektu jest Bilge Yılmaztekin z Turcji. Uczestniczą w nim szkoły z Grecji, Portugalii, Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii oraz Turcji.

Cele projektu:

- pokazanie uczniom jak ponownie wykorzystać odpady w twórczy sposób
- kształcenie  poczucia ratowania środowiska
- zwiększenie świadomości w zakresie globalnej produkcji odpadów
- ustanowienie pozytywnego podejścia do różnorodności kulturowej lub podobieństwa
- poznanie różnych kultur
- podniesienie motywacji uczniów, kreatywności i umiejętności artystycznych
-zainteresowanie życiem i twórczością znanych artystów
- poprawa umiejętności ICT i języka angielskiego wśród uczniów

Postępy działań:

W trakcie roku szkolnego uczniowie indywidualnie lub w grupach będą tworzyć produkty z materiałów recyklingowych. Nauczyciel systematycznie dodaje zdjęcia i opisy w TwinSpace. Każda szkoła organizuje wystawy produktów szkół partnerskich. Uczniowie kontaktują się ze sobą poprzez TwinSpace. Piszą maile, rozmawiają przez Internet, kontaktują się na forach. Każda szkoła partnerska wysyła ręcznie robione produkty i pocztówki.
PAŹDZIERNIK: Przedstawienie swojej szkoły i uczniów, WYSZUKIWANIE INFORMACJI O RECYKLINGU
LISTOPAD: TWORZENIE PADLETU: opisanie recyklingu i ponownego wykorzystania w swoim kraju, plakaty, loga, slogany dotyczące recyklingu
GRUDZIEŃ: tworzenie przedmiotów z  papieru, przygotowanie kart świątecznych i wysyłanie ich
STYCZEŃ: tworzenie przedmiotów z plastiku
LUTY: tworzenie przedmiotów ze szkła i metalu
MARZEC: wyszukiwanie artystów tworzących z materiałów recyklingowych
KWIECIEŃ: prezentacja artystów
MAJ: WYSTAWA -E-BOOK

Spodziewane rezultaty:

Uczniowie będą uczyć się o konieczności recyklingu i ponownego wykorzystywania różnych materiałów. Pracując w tym celu, będą zarówno dbać o  środowisko, a także wykorzystywać swoją kreatywność i wyobraźnię, tworząc produkty z odpadów. Nauczą się, że odpady nie są odpadami, ale nadają się do recyklingu i wielokrotnego użytku. Uczniowie będą pracować nad globalnym zagadnieniem z różnymi partnerami ze świata. Poznają znanych artystów i ich życie. Będziemy mieli okazję poznać inne kraje i kulturę, jednocześnie ratując naszą ziemię. Będziemy kontynuować nasz projekt na TwinSpace. Pod koniec projektu połączymy nasze prace i stworzymy wystawę i e-book.