Realizacja projektu "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu".

Nauka i zabawa.

Kilka słów o Programie:

• Program skierowany jest do szkół podstawowych
  • Programem objęte zostaną klasy 1-3
  • Pierwsza edycja programu trwa od 1 września 2017 roku do 22 czerwca 2018 roku

Czy mamy wpływ na to, co jedzą nasze dzieci? Jak sprawić, by zamiast czipsów chciały zjeść w szkole zdrowe drugie śniadanie? Czy warto, aby maluchy pomagały w kuchni?  Właśnie nad tymi zagadnieniami i promowaniem idei zdrowego odżywiania wśród dzieci pracuje Fundacja Szkoła na Widelcu.

Fundacja Szkoła na Widelcu działa od ponad 5 lat na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci w szkołach i przedszkolach. Uczy, czym jest dobre jedzenie, skąd się bierze i dlaczego jest takie ważne. Jej założycielem i prezesem jest Grzegorz Łapanowski. Fundacja tworzy i realizuje innowacyjne programy edukacyjno-kulinarne, bazujące na połączeniu zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas warsztatów kulinarnych pokazujemy, jak gotować nie tylko zdrowo, ale również smacznie.

Organizacja kompleksowo podchodzi do edukacji żywieniowej, docierając nie tylko do dzieci, ale również do rodziców, nauczycieli, personelu szkolnych i przedszkolnych kuchni.  Organizuje akcje społeczne Kucharze Dzieciom – charytatywne kolacje i pikniki, których celem jest zbieranie funduszy na sprzęt gastronomiczny do kuchni  szkolnych. W programie telewizyjnym Misja Stołówka wspierała szkoły w poprawie jakości żywienia dzieci w placówkach. Od września 2017 roku uruchomiona zostanie przez Fundację platforma edukacyjna i program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, który ma na celu ułatwić szkołom prowadzenie samodzielnie zajęć z edukacji kulinarnej poprzez dostarczenie im materiałów dydaktycznych z tego obszaru.