Jedziemy na wycieczkę do Częstochowy

Wspólnie z klasą I i dziećmi z klas IIa i IIb wybraliśmy się do Muzeum Produkcji Zapałek oraz do kina.

24 maja wszyscy uczniowie klas drugich i pierwszej pojechali na wycieczkę do Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie. Zwiedzaliśmy nieczynny już dziś zakład, w którym przez wiele lat produkowano zapałki. Pan przewodnik pokazał nam maszyny i urządzenia jakie były do tego używane. Przybliżył nam też proces produkcji zapałek. W pomieszczeniach administracyjnych obejrzeliśmy film dokumentalny, wystawę etykiet, które kiedyś zdobiły pudełka zapałek, podziwialiśmy rzeźby wykonane z jednej zapałki a także mogliśmy kupić drobne pamiątki z pobytu w tym miejscu. Potem pojechaliśmy do kina i obejrzeliśmy bardzo ładny film pt: "Dzieciak rządzi"