"Rozumiem"-ogólnopolski interaktywny konkurs czytania ze rozumieniem

12 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się ogólnopolski interaktywny konkurs pt. "Rozumiem" badający wiadomości z języka polskiego i umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Uczniowie klas 4-6 zalogowali się na platformie www.mogalo.pl,   gdzie następnie należało uważnie przeczytać 4 teksty. Do każdego z nich sformułowano po 6 pytań, które uczestnicy odsłuchiwali. Za udzielenie złej odpowiedzi odejmowano punkty.  Konkurs trwał 60 minut. Jak się okazało, nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z pytaniami testowymi.

W kategorii klas czwartych  wzięło udział 90 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali tutaj:

• Marta Wicik  z klasy IV a, która, zdobywając 115 punktów, zajęła II miejsce w Polsce!
  • Piotr Szatan z klasy IV a - 88,5 p. i 20. miejsce w kraju;
  • Szymon Lewek z klasy IV a - 58 p. i  41. miejsce w kraju.

W kategorii klas piątych  udział wzięło 122 uczniów z całej Polski. Reprezentantami naszej szkoły byli:

• Oliwia Tyka  z klasy V a, która zdobyła  82,5 p. i zajęła 16. miejsce w kraju!
  • Natalia Wcisło z klasy V a - 69,5 p. i 34. miejsce w kraju;
  • Weronika Kruz z klasy V a - 39,75 p. i 55. miejsce w kraju.

W kategorii klas szóstych udział wzięło 132 uczniów z całej Polski. Nasi reprezentanci to:

• Kinga Jegerczyk z klasy VI b, która zdobyła  94,75  p. i zajęła 11. miejsce w kraju!
  • Michalina Zaręba z klasy VI a - 91 p. i 18. miejsce w kraju;
  • Marcelina Fiuk z klasy VI b - 79 p. i 38. miejsce  w kraju;
  • Karolina Zaręba z klasy VI a - 64,5 p. i 55. miejsce w kraju.

21 marca podaczs obchodów Dnia Samorzadności naszym uczniom wręczono nagrody i dyplomy:

Marta Wicik otrzymała nagrodę pieniężną - 100 zł,  voucher na zakupy w księgarni internetowej Wydawnictwa ZNAK o wartości 100 złoraz  medal.

Dyplom za bardzo dobry wynik otrzymała Kinga Jegerczyk. Zaś dyplom za dobry wynik otrzymali: Piotr Szatan, Oliwia Tyka i Michalina Zaręba. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy za udział.

Gratulujemy zajęcia tak wysokich miejsc

i zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku szkolnym!

mgr Agnieszka Tyka i mgr Justyna Kaczmarczyk