Działaj z imPETem!

Nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym dla Szkół „Działamy z impetem My, działajcie także i Wy” realizowanym w  ramach Kampanii „Działaj z impetem!”. Koordynatorem jest Rekopol – Organizacja Odzysku Opakowań z siedzibą w Warszawie.

Celem przedsięwzięcia była edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, ćwiczenie umiejętności pracy w grupie, rozwijanie uzdolnień plastycznych.

W ramach kampanii po otrzymaniu materiałów edukacyjnych przystąpiliśmy do realizacji zajęć edukacyjnych, wykorzystano prezentacje, krótkie filmiki, ulotki, karty pracy, gry edukacyjne itd. Dzięki temu uczniowie poznali zasady segregacji butelek PET i proces ich recyklingu.

Kolejnym etapem był udział w Konkursie. Chętni uczniowie w 3 kategoriach wiekowych przygotowali dowolną techniką plakaty konkursowe wraz z rymowanką zachęcające  do segregacji butelek PET. Zdjęcia plakatów umieszczono na stronie internetowej organizatora, następnie odbyło się głosowanie internautów. Wszystkie nasze plakaty w wyniku głosowania znalazły się w rankingu 20 najlepszych prac (na 12 miejscu). Mimo, iż nie zdobyliśmy nagrody głównej nauczyliśmy się wielu rzeczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy na nasze plakaty.

Uczestnicy konkursu:

• Klasa II A – wszyscy uczniowie
  • Klasa V A – Nadia Janus, Julia Kolano, Amelia Jaszczyńska
  • Klasa V A – Kamil Mośny, Katarzyna Maruszczyk, Natalia Nowak, Natalia Kosińska
  • Klasa VIII B – Nikola Broncel, Kamila Ziaja, Oliwia Nowak, Marcelina Fiuk

SZKOLNE KOORDYNATORKI: