XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny "Gala Matematyków" w Kamienicy Polskiej - rok szkolny 2017/2018

4 czerwca br. odbył się w Szkole Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej XIII  Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem  Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Kamienica Polska "Gala Matematyków 2018".

Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Szatan- uczeń klasy Va, Daniel Bartela- uczeń klasy VIb oraz Kinga Jegerczyk-uczennica klasy VIIb.

Zespoły rozwiązywały zadania matematyczne w określonym czasie, były to zadania zamknięte, krótki test pod tytułem ,, misz masz’’ ( krótkie pytania, polecenia typu dokończ zdanie, zdania typu prawda czy fałsz), obliczenia na liczbach naturalnych, całkowitych i wymiernych , zadania łamigłówki oraz zadania tekstowe oparte na sytuacjach praktycznych.

Niestety drużynowo nie stanęliśmy na podium, ale w kategorii uczniów klas piątych Piotr Szatan zajął II miejsce

Gratulacje :)