Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia Powiatu Lublinieckiego 2017

Mistrzostwach Tabliczki Mnożenia Powiatu Lublinieckiego 2017

3 grudnia zawodnicy wraz z opiekunami ze szkół z: Woźnik, Kochcic,  Strzebinia, Kochanowic, Ciasnej, Koszęcina, Sierakowa, Pawonkowa,  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu gościli w Zespole Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu na Mistrzostwach Tabliczki Mnożenia Powiatu Lublinieckiego 2017. Naszą szkołę reprezentowali, wyłonieni w szkolnych eliminacjach:Piotr Szatan (kl. V), Kamil Mośny (kl. IV) oraz Mariusz Hałek (kl. V).

Uczniowie najpierw rozwiązywali trzy szybkie jednominutowe testy:  mnożenie, dzielenie, zadania z okienkiem. Później test sprawdzający nie tylko umiejętność rachowania, ale także logiczne myślenie.

Po tych zmaganiach, w oczekiwaniu na wyniki, odbyły się pokazy fizyczne przygotowane oraz poczęstunek.

Zwycięzcą – „Mistrzem Tabliczki Mnożenia Powiatu Lublinieckiego” został Filip Kasperczyk, II miejsce po bardzo wyrównanej dogrywce uzyskał Maksymilian Zyśko, na trzecim miejscu uplasował się Piotr Szatan, nasz przedstawiciel.

Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie i życzymy kolejnych naukowych sukcesów.

/Ewa Duda – Zaręba/